باربری شهران

چهارشنبه 19 خرداد 1395 ساعت 16:39

امانت بار با در اختیار داشتن پرسنلی ورزیده، مجرب و متخصص متعهد به کار و با بهره گیری از مدرنترین وسائط حمل و نقل و متخصص در بسته بندی اسباب و لوازم منزل و اداری آماده ارائه خدمت به همشهریان عزیز تهرانی میباشد. رزومه درخشان و قابل اطمینان گروه اجرایی امانت بار ،  تجربه شیرین و باورنکردنی یک اسباب کشی منظم و بی دغدغه را با سرعت، دقت و برآورد هزینه ای منصفانه را به شما هدیه خواهد داد.امانت بار به صورت شبانه روزی ( حتی در ایام تعطیل )  با کادری مجرب و به صورت کاملا تضمینی در خدمت شهروندان می باشد.ویژگیها و امکانات باربری امانت بار :


    حمل نقل شهری و بین شهری به صورت شبانه روزی 

    در اختیار داشتن پرسنل و کارگران ورزیده، مجرب، خوش اخلاق و متعهد به کار

    در اختیار داشتن انواع وسائط حمل و نقل همچون وانت، نیسان، خاور، کامیون و تریلی

    بسته بندی حرفه ای و مطمئن جهت جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی به لوازم

    برآورد هزینه کارشناسی شده باربری و بسیار منصفانه همراه با سرعت و دقت در باربری

    حمل و نقل شهری و بین شهری در تمامی روزهای سال و حتی ایام تعطیل

    اعزام کارگر به حمل در تمامی ساعات شبانه روزشعبه غرب تهران : 44337496


شعبه غرب تهران : 44327368


شعبه شمال تهران : 22279352


شعبه مرکز تهران : 88244460


 


تاریخچه:


 


محله­ ی شهران جنوبی در شمال غربی منطقه­ ی 5 شهرداری تهران واقع شده است. این محله از شمال به بزرگ­راه شهید آبشناسان و محله­ ی شهران شمالی، از شرق به بزرگ­راه آسیا(شهید باکری) و محله­ ی جنت­ آباد مرکزی، از جنوب به بزرگ­راه شهید همت و محله­ ی شهر زیبا و از غرب به بلوار کوهستان و محله­ ی کن محدود می­گردد.


 


همان­طور که در بالا ذکر شد، محله­ ی شهران جنوبی با محله­ ی کن همسایه می­باشد. در جلد دوم جغرافیای تاریخی شمیران آمده است که کن از شرق به املاک حسن­ آباد و حصارک[می­رسد] که حد فاصل آن چاه حسن­ آباد است (ستوده، 706:1374). به این ترتیب دور از ذهن نخواهد بود که اراضی شهران فعلی را بخشی از روستای تاریخی کن بدانیم.


 


اما شکل­ گیری محله به صورت فعلی آن را می­توان به سال 1352 نسبت داد. در آن زمان نام شهران، «باغ پیک» بوده است. مالک اصلی زمین­ها نیز از اهالی کن­ بوده­ اند و درباریان و سرمایه­ داران نیز در این محله باغ و املاک تفرج­گاهی داشته­ اند(حسن قربانی و حسین قربانی، مهر1388).


 


در خصوص نخستین فردی که اقدام به ساختمان­ سازی در محله نموده است نیز می­توان به آقای مناف­زاده اشاره داشت که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از کشور فرار نمود. پس از فرار مناف­زاده، شخصی به نام شهرام، اقدام به ساخت و ساز خانه­ های ویلایی در محله نمود که احتمالاً نام محله هم از نام و ی مشتق شده است. البته شهرام در محله ماند و فرار نکرد(جوانمردی و حاجی بیگی، مهر1388).


 


در ادامه می­توان چنین ادامه داد که در خصوص تحول اثرگذاری که این محله پشت سرگذاشته است می­توان به رفع ممنوعیت ساختمان­ سازی و الحاق آن به محدوده­ ی شهر تهران در بدو انقلاب اسلامی اشاره داشت که موجبات رونق محله را فراهم آورد(جوانمردی، حسن قربانی، حسین قربانی، مهر1388).


 


اکثر کسانی که در ابتدا وارد محله شده­اند، جوان و بیشتر ایشان شیعه بوده و قوم خاصی در بین آن­ها به عنوان قوم غالب به چشم نمی­خورده است. از لحاظ شغلی و اجتماعی نیز، اغلب کارمند یا کاسب و متعلق به قشر متوسط رو به پایین بوده ­اند(حاجی­بیگی، مهر1388).


اسنادی (منطبق با جدول مراجع اسنادی):


ـ ستوده، منوچهر(1374). جغرافیای تاریخی شمیران. جلد دوم. تهران: موسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی


شفاهی (منطبق با جدول مصاحبه های انجام شده):


 


ـ قربانی، حسن(مهر1388). مصاحبه با اعضای شورایاری و معتمدین محله شهران جنوبی در تاریخ19/7/1388.


 


ـ قربانی،حسین(مهر1388). مصاحبه با اعضای شورایاری و معتمدین محله شهران جنوبی در تاریخ19/7/1388.


 


ـ جوانمردی، رضا(مهر1388). مصاحبه با اعضای شورایاری و معتمدین محله شهران جنوبی در تاریخ19/7/1388.


ـ حاجی­بیگی، حسن(مهر1388). مصاحبه با اعضای شورایاری و معتمدین محله شهران جنوبی در تاریخ19/7/1388.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.